I Wanna be the Guy

1.0

5.0

1

Sizi ağlatacak bir platform oyunu

329.6k

Bu uygulamayı oyla

Tam adı 'I Wanna Be The Guy: The Movie: The Game' olan I Wanna be the Guy, oyuncuların 'Çocuk' karakterini 'Adam' olana dek yaşadığı epik yolculukta kontrol etmeleri gereken iki boyutlu oldukça karmaşık bir platform oyunudur.

Oyun doksanların efsane oyunlarından birçok özellik barındırmaktadır ve bu sayede birçok maceranız süresince Ghosts and Goblins, Street Fighter II, The Legend of Zelda, Castlevania ya da Metroid gibi oyunlara yapılan göndermeler ile karşılaşacaksınız.

Fakat 'I Wanna be the Guy' oyununun yaygın olarak bilinmesinin sebebi diğer oyunlara yaptığı göndermeler değil, aşırı derecede zor olmasıdır. Üstesinden gelmeniz gereken birçok senaryo boyunca, sizi tekrar tekrar öldürmek amacını güden gizli tuzaklarla karşılaşacaksınız.

Aşamaların tasarımı yeterince zor değilmiş gibi ana karakteriniz de oldukça zayıf. Senaryodaki herhangi bir unsurun en ufak dokunuşu bile onu öldürmeye ve sizi oyunun kaydedildiği son kontrol noktasına geri göndermeye yeterli.

I Wanna be the Guy hem eğlenceli hem de efsanevi bir platform oyunu. Üstesinden geldikten sonra böbürlenmekten gurur duyacağınız o mücadelelerden biri. Ama tabi bu mücadelenin üstesinden gelmenin bedeli sizin için kan, ter ve gözyaşı olacak.
Uptodown X